טבעי ונוח

טבעי ונוח

כיום תותבות פלסטיק שלמות וחלקיות נשלפות,אשר פעם נקראו בשם "אחים תאומים" על ידי רופאי השיניים,שונים רק בגלל קיום השורשים,מה שגורם להם לזהות היא האפשרות להוריד ולהרכיב את התותבות חזרה.
להבדיל מתותבות פלסטיות גדולות נשלפות,קיימות היום תותבות העשויות על בסיס

מתכתי,עדינות,בגודל מינימאלי,קלות ונוחות לשימוש.

טבעי ונוח

תותבות מהסוג הזה מסוגלות להחזיר למטופל את כוחות הלעיסה ב 60-70%.
על מנת להושיב את התותבות הזו יש צורך בשיניים "תומכות" אשר בעתיד עליהן יועבר כוח הלעיסה בצורה שווה.

סוג כזה של תותבות נותנת את האפשרות להוריד את הלחץ ואת כוח הלעיסה ולחלקו שווה בשווה בין השיניים התומכות.

אבל-כפי שמציינים המומחים שלנו,כאן גם קיימת הבעיה העיקרית, אם בזמן תכנון ובניית התותבת מחלקים את כוח הלעיסה בצורה שגויה ומעמיסים על השיניים התומכות כוח אשר אינו מחושב בצורה נכונה,עם הזמן השינים התומכות יתחילו להתנדנד ותוך זמן קצר המטופל יעבור עקירה בשיניים הללו.

עוד חיסרון אחד נוסף בתותבות מהסוג הזה אשר עליו מדברים גם רופאי השיניים וגן המטופלים הוא בכך שיש בעיה בתפיסה והתיישבות התותבת בפה.

תותבות נשלפות על בסיס מתכת נאחזות בפה בעזרת ווים ומנעולים אשר מתחברים על שיניים תומכות.

צורה כזו של תותבת אינה בעלת נתונים אסתטיים גבוהים במיוחד,כל אדם ערני בקלות ישים לב לווי המתכת המבצבצים על גבי התותבת.

כיום כבר קיימת שיטת מנעולים חדשה,בעלת נתונים אסתטיים מאוד גבוהים,אמצעי החיבור "מוחבאים" בפנים התותבת ובנוסף התותבת עצמה מצופה בחומר נוסף המחזק אותה,נותנת לה יותר קשיחות ומבטיח את עמידות שלה והחוזק לאורך זמן.

כמובן, שתותבות על בסיס מתכת,כמו תותבות פלסטיות אינן יכולות להביא לסיפוק מוחלט את המטופלים אשר מעוניין בסופו של דבר לסיים את הטיפול עם חיוך מושלם ואידיאלי.

אך עם כל זאת,הפופולאריות של תותבות אלו אינה יורדת ולא נראה שהיא תרד.נהפוך הוא כך מציינים רופאי שיניים בישראל!תותבות גמישות,תותבות לשיניים