אבנית השן-היא כל כך מסוכנת..

אבנית השן-היא כל כך מסוכנת..

הצטברות של אבנית על השיניים- זוהי תלונה אשר איתה מגיע כל מטופל שני למרפאות השיניים.

אין תופעה זו מפתיעה אותנו כלל וכלל,הרי בני האדם לא יכולים להתקיים ללא צריכת מזון כלל.

המזון-הוא הראשון אשר מסכן את השניים והחניכיים...

מברשת השיניים,אפילו הטובה ביותר,איננה מסוגלת לחדור לחלל הנמצא בין השיניים,איננה מסוגלת להסיר את רובד החיידקים והאבנית אשר מצטברים.

כתוצאה מכך יום לאחר יום על השכבה החיצונית של השן לאט מצטברת לה אבנית על השיניים.

חלק מהמטופלים מתלוננים על שינוי בגוון זגוגית (אמייל) השן,אחרים מתלוננים על רגישות בלתי פוסקת ולעיתים גם הרגשת צריבה באזור החניכיים.

במצבים הכי מוזנחים אבנית השן יכולה להביא להתפתחות פריודונטיטיס (דלקת חניכיים והמערכת המאחזת את השן).

כתוצאה מהדלקת הזו בסופו של דבר מאבדים שן בריאה עקב ניידות ונשירה.

הבעייתיות הגדולה ביותר של אבנית השיניים מציינים המומחים שלנו היא בכך שלרוב האבנית אינה נראית לעין ובאבנית התת-חניכית כלל לא ניתן להבחין.

ובמיוחד עקב כך ניקוי אבנית ופלאק במרפאות שיניים מקצועיות יש לבצע ניקוי אבנית לפחות פעמיים בשנה.

מטופלים רבים,במקום להגיע פעמיים בשנה לניקוי אבנית כחלק מהשמירה על היגיינה אוראלית תקינה,לא פועלים על פי הנחיות רופאי השיניים,מזניחים וכאשר הם כבר מחליטים להגיע לניקוי אבנית,הטיפול כבר הופך לחוויה לא נעימה ודי מצמררת.

את האבנית התת חניכית עד לא מיזמן סילקו בעזרת ווים(כיורטות) מיוחדים,עליהם הרופא היה מקבע את האבנית ו"מגלף" אותה מהשן,כיום לאזורים אלו יש שיטה טובה יותר ושמה AIR FLOW,אשר מתבססת על התזה בלחץ חזק תערובת של מים עם חומר אברזיבי .
לטענת המומחים שלנו,שיטה זו מאפשרת להגיע למינימום שימוש בווים(כיורטות),בכל מקרה,מוסיפים המומחים שלנו,שיש להשתדל שלא להגיע מלכתחילה לכזה מצב של הזנחת השיניים,יש צורך לתת תשומת לב מרבית להיגיינה אוראלית יומיומית וכמו כן לא לשכוח להגיע לניקוי אבנית במרפאת שיניים מקצועית פעמיים בשנה.