עקירת שיני בינה

עקירת שיני בינה

שן בינה מיותרת?!

שיני הבינה בכל אחד משלבי ההתפתחות שלהן יכולות לגרום לנו לשלל אי נעימויות, "ואילו הן מעולם לא היו בוקעות?" -אתם תוהים,בזמן שאתם מבינים כמה כאב וסבל אתם וחבריכם חווים עד שעוקרים כל אחת ואחת מהשיניים הללו.

לצערנו,בשלב מסוים בחיים כל אחת ואחת משיני הבינה מזכירה לנו בצורה כזו או אחרת על קיומה בפה..והפתרון היחידי הדחוף ביותר לבעיה זו הוא עקירתן במהירות האפשרית.

פציינטים רבים-כך מספרים המומחים שלנו,במשך חודשים רבים ושנים רבות עוקבים כיצד בוקעות שיני הבינה בקצב האינדיבידואלי שלהן,לכן ברוב המקרים יש צורך לטפל לא רק בשיני הבינה שבוקעות, אלא לטפל גם בתופעות ובבעיות שמתלוות אליהן בשלל צורות.

התופעה הנפוצה ביותר-פרקורונוריטיס- המוכרת לרוב המטופלים כ"חתיכת בשר","גבשושית בחניכיים",אשר זהו בעצם קפוצ'ון המורכב מרקמת החניכיים מעל לשן הבינה,המטופלים בטוחים שרקמה זו "עם הזמן תיספג ותעלם כאילו לא הייתה",לצערנו זה לא כך.

עקירת שיני בינה

לאט לאט,לחלל הקיים בין הקפוצ'ון לבין שם הבינה חודרות שאריות אוכל,והרקמות הרכות הופכות למקום אידיאלי להתרבות חיידקים,החניכיים מפתחות דלקת מקומית המאופיינת בנפיחות אדמומיות וכאב בלתי פוסק ובלתי נסבל באזור זה.

במקרים של חוסר טיפול בתופעה זו ואף הזנחה במקום יש היווצרות מוגלה,וכמובן לכך מתלווה גם הופעת ריח לא נעים מהפה,שלא עובר גם אם מצחצחים שיניים או שוטפים במי פה או לועסים מסטיק.

תהליך העששת בשן הבינה מתחיל גם הוא מהסיבות הללו כשבראש ובראשונה הסיבה לכך היא היגיינה אוראלית,אשר אין באפשרות המטופל לשמור עליה מפאת חוסר היכולת לצחצח את שן הבינה השוכנת מתחת לשכבת החניכיים המכסות אותה-כך מסבירים המומחים שלנו.

כאשר המטופלים כן מנסים לצחצח את המקום הם רק פוצעים ומגרים את החניכיים וגורמים לדלקת נוספת במקום זה.

בעיה נוספת היא מיקום שן הבינה-שן הבינה היא השן הטוחנת השלישית והאחרונה ולפניה נמצאת הטוחנת השנייה,בגלל הצפיפות והאי נוחות של מקום זה גם בלסת העליונה וגם בלסת התחתונה,היכולת לצחצח במקום ולמנוע הצטברות אבנית ורובד חיידקים בין שתי שיניים אלו הוא כמעט ובלתי אפשרי,ואם לתת למצב הזה פשוט להתקיים,מה שמצפה למטופל הוא לא רק עקירה כירורגית של שן בינה ,בנוסף גם השן הטוחנת השנייה שבדרך כלל בריאה לחלוטין עלולה להיפגע.